Vesi

Veealane andmestik ja info mõjutab paljude asutuste ja ettevõtete igapäevatööd ning üksikisikute elukorraldust. Millises seisundis on minu kodukoha pinna- või põhjavesi, kas jätkub vaba veeressurssi uue tootmise või elamupiirkonna arendamiseks, kas esineb üleujutusi, kus on lähim puurkaev või pinnaveehaare - need on vaid mõned näited küsimustest, millele saab vastuse KAURist, kuna siia koondub peamine info Eesti veeressursi, selle seisundi ja kasutamise kohta.
Laine päikeseloojangu taustal

Vee valdkonnaga tegelevad Keskkonnaagentuuris kolm osakonda:

Hüdroloogiaosakond teeb hüdroloogilist seiret: kogub, töötleb, üldistab, säilitab ja levitab kogutud seireandmeid, koostab prognoose, teeb insenertehnilisi arvutusi ning peab hüdroloogilist infosüsteemi.

Andmehaldusosakond kogub, töötleb, analüüsib ja avalikustab põhja- ja pinnavee ning veekasutuse andmeid, koostab riigisiseseid ja rahvusvahelisi aruandeid ning haldab ja arendab veevaldkonna andmekogusid.

Keskkonnaanalüüsi osakond koostab erinevaid keskkonna valdkondi, sh vee valdkonda hõlmavaid probleemipõhiseid analüüse.

Veeandmed koondatakse, töödeldakse ja tehakse vastavalt konfidentsiaalsusnõuetele kättesaadavaks järgnevates Keskkonnaagentuuri hallatavates infosüsteemides:

  • Keskkonnaseire infosüsteem KESE - riikliku keskkonnaseire programmi ja sellega seonduvate keskkonna uuringute-projektide raames kogutud keskkonnaseisundi andmestikku koondav andmekogu
  • Keskkonnaregister - loodusvarad, looduspärand, keskkonnaseisund ja keskkonnategurid
  • Infosüsteem VEKA - puuraugud, hüdrogeoloogiliste tööde teostajate tegevusload
  • KOTKAS - Keskkonnaameti hallatav infosüsteem, kus toimub muuhulgas veekasutuse aastaaruannete esitamine ([email protected])

Viimati uuendatud 24.05.2022