Sa oled siin

Tallinn-Harku ilmajaam kutsub külla!

Kolmapäev, 17. Mai 2017
Tallinn-Harku ilmajaam kutsub külla!
Tallinn-Harku ilmajaam kutsub külla!

Laupäeval, 20. mail avab kõigile huvilistele uksed Tallinn-Harku aeroloogiajaam. Harku ilmajaama ning sealse radari köögipoolt tutvustavad ilmaspetsialistid. Vaatlusväljakul näidatakse seal olevaid ning meie igapäevast ilma näitavaid seadmeid. Lisaks saab näha, milliseid vahendeid selleks kasutati vanasti.

“Kes meist ei teaks seda valgete “pallidega” maja Paldiski maanteel, linna piiril? Hoone- ja seadmekompleks, mida ajaloos ikka aeg-ajalt kohalikuks pallimängude klubiks peetud. Ent Harku aeroloogiajaam on üks neist olulistest kohtadest, kus me “ilma teeme” ja kas poleks mitte huvitav minna kohale ning vaadata oma silmaga, mismoodi need asjad käivad,” kutsub huvilisi ilmaajama külastama Keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala.

Tänavu maikuus saab rahvuslik ilmateenistus Eestis 98-aastaseks, sest just 1919. aasta 18. mail loodi sõjavägede ülemjuhataja käsul Mere Observatoorium, mille ülesandeks oli “meteoroloogilisi ja aeroloogilisi vaatlusi korraldada ja ilmasid ette kuulutada. Peale selle on observatooriumi ülesandeks meile õiget kella-aega välja arvata”. Vahepeal mitmeid kordi nime vahetanud ilmateenistus kuulub 2013. aasta 1. juunist Keskkonnaagentuuri koosseisu.

Valdo Jahilo
Keskkonnaagentuuri kommunikatsioonijuht
GSM: +372 503 9531

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.