Sa oled siin

Taimar Ala juhatab ECMWFi eesistumist

Esmaspäev, 06. November 2017
ecmwf logo
ecmwf logo

Keskkonnaagentuuri direktior Taimar Ala valiti nädalavahetusel Euroopa Keskpikkade Ilmaennustuste Keskuse (ECMWF) koopereerunud liikmesriikidest koosneva nõuandva komitee (Advisory Committee of Co-operating States) eesistujaks.

 

ECMWF on valitsustevaheline organisatsioon, mis tegutseb nii teaduskeskuse kui 24/7 toimiva operatiivteenistusena, koostades ja edastades oma liikmesriikidele kõrgekvaliteedilisi numbrilisi ilmaennustusi.  Tänaseks on ECMWF oma ansambelennustustega saavutanud maailmas juhtpositsiooni nimetatud valdkonnas. ECMWF tegevust toetab 34 riiki, kellest 22 on organisatsiooni täisliikmed ning 12 koopereerunud liikmed. 

Taimar Ala roll eesistujana on juhtida koopereerunud liikmesriikide kohtumisi, ühtlasi on ta komitee esindajaks ECMWF nõukogus. Järgmine ECMWF koopereerunud riikide kohtumine toimub 2018. a oktoobris Tallinnas.

Lisainfo:

Valdo Jahilo
Keskkonnaagentuuri kommunikatsioonijuht
GSM: +372 503 9531

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.