Sa oled siin

Keskkonnaagentuuri talendiotsimise tuur 2018

Neljapäev, 29. Märts 2018
Keskkonnaagentuuri töötajad Kai Tiidemann, Egle Hecht ja Jaak Rohtsalu TTÜ karjäärimessil „Võti tulevikku“. Foto: Valdo Jahilo
Keskkonnaagentuuri töötajad Kai Tiidemann, Egle Hecht ja Jaak Rohtsalu TTÜ karjäärimessil „Võti tulevikku“. Foto: Valdo Jahilo

Esmakordselt asutuse ajaloos võttis Keskkonnaagentuur nõuks sel aastal viia läbi erinevate Eesti ülikoolide seas talentide otsimise tuuri, et selle käigus tutvustada oma ettevõtte erinevaid teenuseid ja valdkondi ning leida noorte tudengite näol täiendust oma arenevasse meeskonda.

 

Kahe kuu – veebruari ja märtsi jooksul – külastati oma leti ja inimestega kõiki suurimaid Eesti ülikoole: Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ja Eesti Maaülikooli. Lisaks põigati sisse ka mõnele spetsiifilisema valdkonnaga seotud karjäärimessile – nagu näiteks Tartu Ülikooli Arvutiteaduste Instituudi infopäevale.

Tudengite arvu, kes selle tuuri jooksul meie väljapanekute ja inimeste juurest läbi käisid ning meie vastu huvi üles näitasid, võis mõõta sadades. Talentide otsimise tuuri lõppsaldo selgub järgmise nädala alguses, kuid konkreetseid sooviavaldusi praktikakoha leidmiseks Keskkonnaagentuuris on juba täna kogunenud kokku üle poolesaja.

“Eesti pole enam ammu lokaalne, vaid globaalse haardega koht. Eriti suurt rõõmu tegi asjaolu, et meie vastu tundsid huvi ka mitmed välistudengid, kes siin on tudeerimas, “ lausus Keskkonnaagentuuri talendituuri eest vastutanud Lola Tiits. “Pakume omalt poolt tudengitele head võimalust oma keskkonna- või reaalteaduste õpingutes omandatud teadmisi rakendada reaalses praktikas.”

“Kuna tehnika ja andmetöötlus areneb ka keskkonna valdkondades metsiku kiirusega, pakumegi omalt poolt noortele põnevat võimalust reaalselt andmetöötlusega kokku puutuda. Näiteks Keskkonnaagentuuri alla kuuluvas Riigi Ilmateenistuses loetakse iga päev meteosatelliitidelt maha suurusjärgus 60GB andmeid.” lisas Riigi Ilmateenistuse peaspetsialist Liis Sipelgas.

Kõrgkoolides läbi viidud talendiotsimise tuur on üks osa Keskkonnaagentuuri suuremast strateegilisest plaanist, mille abil loodetakse oma asutust ja tegevusi laiemale avalikkusele tutvustada. Kõnealustel tudengite karjäärimessidel oli Keskkonnaagentuur üks vähestest riiklikest asutustest, kes esindasid avalikku sektorit. Selle aasta praktikakohtade taotlusvoor lõppeb 31.03.2018. Aasta pärast läheb suure tõenäosusega sarnane tuur uuesti kordusele.

Talendiotsimise tuur

Keskkonnaagentuuri töötajad Kai Tiidemann, Egle Hecht ja Jaak Rohtsalu TTÜ karjäärimessil „Võti tulevikku“. Foto: Valdo Jahilo

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.