Sa oled siin

Fitness-check Tallinnas: kuidas kasutada paremini kogutavaid andmeid?

Reede, 10. November 2017
Taimar Ala
Taimar Ala

Euroopa Komisjon korraldas koostöös Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariigi Eestiga 7.-8. novembrini Tallinnas eksperttasemele mõeldud Fitness-check workshopi, millest võtsid osa enamike Euroopa Liidu liikmesriikide keskkonnaasutuste eksperdid.

 

Fitness-check on ühise arutelu vorm, mille eesmärgiks oli optimeerida keskkonnaaruandlust selliselt, et see oleks tõenduspõhiselt keskkonnamuudatusi iseloomustav, kasulik poliitika kujundamiseks ja seeläbi kogu ühiskonnale. Samas peab aruandlus saama tehtud võimalikult optimeeritud kuluga.

Eesti Keskkonnaagentuur oli kohtumisel esindatud läbi kahe esineja: paneeldiskussiooni avas Keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala, kes rõhutas, et keskkonnaandmete analüüsi ja tulemuste tõlgendamise osas saab tulevik alguse meie täna langetatud otsustest. Teisel päeval tutvustas osalejatele oma projekti Keskkonnaagentuuri metsaosakonna juhtivspetsialist Allan Sims, kes rääkis, kuidas rakendada satelliitfotodelt laekuvaid pildiandmeid veelgi paremini avalikku teenistusse.

Esimesel päeval kohtumist moderaatorina juhatanud Euroopa Komisjoni esindaja Joachim D’Eugenio  rõhutas oma avasõnavõtus info kogumise ja tõlgendamise osatähtsuse suurenemist – seda enam, et info maht suureneb iga aastaga ning aina raskem on sealt välja sõeluda need näitajad ja tendentsid, mis keskkonnaotsuste tegemisel olulisemateks osutuvad. Sama ideesuunda toetas ka Chris Steemanis Euroopa Keskkonnaametist, kes juhtis tähelepanu sellele, kuidas võiks ja peaks riikidevaheline andmevahetus ideaalis toimima ja korraldatud olema, et kõik liikmesriigid viibiksid ühises inforuumis- ja väljas ning oleksid sarnaselt informeeritud.

Lisainfo:
Valdo Jahilo
Keskkonnaagentuuri kommunikatsioonijuht
GSM: +372 503 9531

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.