Sa oled siin

Euroopa Keskkonnaameti veeteemaline fotokonkurss

Kolmapäev, 02. Mai 2018
Image © Andrzej Bochenski, Picture2050 /EEA
Image © Andrzej Bochenski, Picture2050 /EEA

Mida sa ette kujutad, kui mõtled veest? Kuidas see kujutluspilt fotol välja näeks? Saatke oma loomingulisemad fotod Euroopa Keskkonnaameti (EEA) veefotode konkursile WaterPIX. Parimad fotod saavad rahalise auhinna!

 

Vesi on kõikjal — nii meie rakkudes kui hiiglaslikes ookeanides — ning inimesed, loomad ja taimed püsivad elus vaid tänu veele. Euroopa Keskkonnaamet püüab fotokonkursiga WaterPIX juhtida tähelepanu veele kui elu allikale Maal.
Fotod võivad kujutada vett, vee kasutusalasid ja selle mitmetahulist tähtsust elu jaoks. Kasutage oma loovust ning saatke oma parimad fotod 15. augustiks 2018 Euroopa Keskkonnaametile. Fotosid saab esitada konkursile kolmes kategoorias:


1. Vesi ja meie
Me joome vett, peseme end veega ja kasutame seda toidu valmistamisel. Üleujutused ja põuad häirivad tervete linnade igapäevaelu. Kui tähtis on sulle vesi?

2. Vesi ja loodus
Jõed, järved ja mered on maapealse elu allikas ning ühtlasi kodu paljudele loomadele ja taimedele. Ookeanid etendavad meie planeedi stabiilse kliima tagamisel põhirolli. Mis nähtavaid ja nähtamatuid hüvesid vesi pakub? Kas puhas vesi on ohus?

3. Vesi ja majandus
Vesi on hädavalik, et toota toitu, elektrit ja palju muid tooteid. Jõed ja mered on olulised kaubateed, mis ühendavad eri riike ja kultuure. Kui tähtis on vesi meie majanduse jaoks? Kuidas majandus omakorda veevarusid mõjutab?

Iga kategooria võitja saab 1000 euro suuruse rahalise auhinna. Peale selle annab EEA noorteauhinna parimale fotole, mille esitab 18–24 aastane osaleja, ning avaliku veebihääletusega valitakse kõigi lõppvooru saanud fotode seast publiku lemmik, mis saab samuti eraldi auhinna.

Konkursil võivad osaleda EEA liikmesriikide ning Lääne-Balkani koostööriikide kodanikud. Kõik osalejad peavad olema vähemalt 18 aastat vanad. Konkursireeglid ja osalemiskord on konkursi WaterPIX lehel.
Euroopa Keskkonnaamet avalikustab võitjad 2018. aasta oktoobri lõpuks.Image © Andrzej Bochenski, Picture2050 /EEA

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.