Sa oled siin

Euroopa Keskkonnaameti tegevdirektor Hans Bruyninckx Keskkonnaagentuuris

Reede, 27. Oktoober 2017
Hans Bruyninckx
Hans Bruyninckx

Keskkonnaagentuuri külastas 16. oktoobril Euroopa Keskkonnaameti tegevdirektor Hans Bruyninckx, kes pidas majarahvale avatud loengu, kus ta kutsus arutama teemadel, mil moel on võimalik nii inimeste kui ühiskonna mõtteviisi keskkonnateemadel muuta. Esmakordselt on Maa jõudnud seisu, kus inimene on selle ökosüsteemi oluliselt muutnud ning selle tasakaalust välja viinud. Kuidas peaks toimima edasi ning milline roll selles protsessis on erinevate riikide keskkonnaagentuuridel?Hans Bruyninckx rõhutas, et tähtsaim ülesanne meie igapäevatöös on leida õige viis ja vorm, kuidas meile teadaolevaid keskkonnaandmeid muuta mõtestatud informatsiooniks ning see omakorda vormida sellisteks teadmisteks, mil oleks arusaadav sisu ning nähtav põhjuste-tagajärgede seos.

Selle mõtteviisi illustreerimiseks tõi ta näite, et oluline pole tänapäeval mitte see, millist suppi olemasolevatest ainestest keeta suudetakse, vaid teadmine, millist suppi me soovime ja milliseid koostisaineid selle saavutamiseks meil tegelikult vaja läheb. Tuleb esitada õigeid küsimusi – sest ainult seeläbi jõutakse õigete ja olukorda muutvate (uute) lahendusteni. Dr Hans Bruyninckx on Euroopa Keskkonnaagentuuri tegevdirektor 2013. aasta 1. juunist. 1996. aastal omandas ta doktorikraadi Colorado Osariigi Ülikoolis rahvusvahelise keskkonnapoliitika alal. 2010 – 2013 juhtis Bruyninckx poliitikateaduse haru HIVA teadusinstituudis Leuvenis. Üle 20 aasta on ta juhtinud teadusuuringute läbiviimist enam kui kümnes riigis keskkonnapoliitika, kliimamuutuste ja jätkusuutliku majanduse valdkondades.

24-26. oktoobril osales Hans Bruyninckx Tallinnas Euroopa Komisjoni ja Euroopa Nõukogu eesistuja Eesti koostöös korraldataval konverentsil Nature-Based Solutions.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.