Sa oled siin

Euroopa Keskkonnaamet: Suur väljakutse Euroopa ühiskonnale – jätkusuutlik ja vähem CO2 heidet tekitav tulevik

Teisipäev, 03. Aprill 2018

Üleminek jätkusuutlikule ühiskonnale just keskkonna seisukohast saab Euroopale olema suur väljakutse. Teha tuleb fundamentaalseid muutuseid meie põhivajaduste täitmiseks: toit, energia, transport ja majapidamiste ülalpidamine. Väljakutsega seisavad silmitsi mitmed teadus- ja poliitikakogukonnad, kes uurivad erinevaid võimalusi keeruka ülemineku saavutamiseks.

 

Euroopa Keskkonnaameti äsja ilmunud raportis on välja toodud ekspertide viis analüütilist vaatenurka, mis uurivad tarbimise-tootmise süsteemi muutust.

  1. Sotsiaal-ökoloogiliste süsteemide üleminekud
  2. Sotsiaal-tehnilised üleminekud jätkusuutlikkusele
  3. Sotsiaalmajanduslikud üleminekud: jätkusuutlikkuse perspektiivid
  4. Tegutsemise võimalused üleminekute ja süsteemi innovatsiooni juures
  5. Hinnangute modelleerimine süsteemi muutuste analüüsimiseks

Raporti kohaselt on süsteemsed muutused seotud töökohtade ja investeeringute, seaduste ja institutsioonide, sotsiaalsete normide ja traditsioonidega. Nii paljude seoste tõttu on muutuste saavutamine keeruline, seda ei saa teha tavapäraste meetoditega. Valitsused üksi ei saa muutusi alustada ja juhtida, oluline roll on ühiskonnal ning regionaalsetel lahendustel.

Täpsemalt saad lugeda raportist.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.