Keskkonnaseire

Keskkonnaseire on keskkonnaseisundi ja seda mõjutavate tegurite järjepidev jälgimine, mis hõlmab keskkonnavaatlusi ja -analüüse ning vaatlusandmete töötlemist.


Keskkonnaseire on vajalik keskkonnategurite ning -seisundi muutuste prognoosimiseks ning seire andmed on aluseks keskkonnameetmete kavandamisel, elluviimisel, korrigeerimisel ning Eesti ja ka rahvusvaheliste aruandlus- ja andmeedastuskohustuste täitmiseks.

Riiklikku keskkonnaseiret viiakse ellu pikaajalise programmi alusel, mis lähtuvalt keskkonnaseire seaduse § 4 lõike 1 kohaselt peab olema koostatud avatud menetluses.

Praegu on uuendamisel riikliku keskkonnaseire programm ning programmi eelnõu avalik väljapanek toimub perioodil 21.05.2018-19.06.2018, mille jooksul on soovijatel võimalik esitada kommentaare, küsimusi ja vastuväiteid programmi kohta e-posti aadressil kaur@envir.ee või suuliselt avalikul arutelul. Avalik arutelu toimub 11. juunil algusega kell 13.00 Keskkonnaagentuuri Tallinna kontoris (Mustamäe tee 33, 1. korrus, saal). Avalikul arutelul osalemiseks palume end eelnevalt registreerida aadressil http://www.keskkonnaagentuur.ee/registreeru hiljemalt 6. juuniks.

Allprogrammide eelnõud on leitavad alljärgnevalt:

Tugiprogrammi eesmärgid on toodud Keskkonnaministri 23.01.2017 nr 3 määruse § 3 lõikes 12 ning see ei hõlma eraldiseisvaid seiretegevusi.

 

Täpsemalt saab riiklikust keskkonnaseirest, selle korraldusest ning allprogrammidest teada keskkonnaseire veebileheküljelt. Elektroonilised

seirearuanded ning viited lisamaterjalidele on leitavad seireveebis ning riikliku keskkonnaseire andmekogus KESE.

Vaata ka: Keskkonnaseire veebileht, KESE

Viimati uuendatud: 18. Mai 2018

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.