Sa oled siin

Tähelepanu merevee taseme näitude vaatamisega!

Kolmapäev, 07. Märts 2018
Tähelepanu merevee taseme näitude vaatamisega!Tähelepanu merevee taseme näitude vaatamisega!
Tähelepanu merevee taseme näitude vaatamisega!

Käesoleva aasta 1. jaanuarist läks Eesti üle Amsterdami nullile. Sarnaselt teiste Euroopa riikidega hakati Eestis arvestama absoluutset kõrgust ja sügavust Euroopa kõrgussüsteemi ehk Amsterdami nulli suhtes.

 

Iga üleminek uuele süsteemile või mõõtkavale vajab harjumiseks veidi aega. Seepärast esitab Keskkonnaagentuuri alla kuuluv Riigi Ilmateenistus oma kodulehel merevee taset nii uues  kõrgussüsteemis (EH2000 ehk Amsterdami null) ning paralleelselt  veel ka BK77 kõrgussüsteemi andmetena (Kroonlinna nulli järgi).

Ennekõike peaksid olema tähelepanelikud merevee taseme vaatamisel meie kliendid, sest  EH2000 süsteemis on merevee tase 17-26 cm kõrgem. Merevee taset saab vaadata Riigi Ilmateenistuse lehelt: http://www.ilmateenistus.ee/meri/vaatlusandmed/kogu-rannik/kaart/

Üks põhjusi, miks Eesti uuele kõrgussüsteemile üle läks, on asjaolu, et enamik Euroopa riikidest, nende seas meile lähimad riigid Soome, Norra, Rootsi, Läti ja Leedu kasutavad just Euroopa kõrgussüsteemi.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.