Sa oled siin

Foorum "Puhas loodus: Eesti kuvand või arengueeldus?"

Eng | Rus

 

05. mail 2015 toimub Tartu Ülikooli Narva Kolledžis keskkonnafoorum „Puhas loodus: Eesti kuvand või arengueeldus?“. Me eeldame, et Eestit teatakse nii meil kui ka mujal puhta loodusega metsa-, soode- ja veerikka riigina. See on üsna levinud kuvand Eestist.  Ent – kas me peaksime sellesse suhtuma kui vaid kuvandisse, mille soovime endast teistele jätta või tähendab puhas loodus midagi palju enamat ja selle olemasolust oleneb meie tulevik? Kas võib öelda, et see on meie tuleviku pant? Kas Eesti eeskujulik keskkonnakuvand õigustab end, millisena näeb meie keskkonnaseisundit Euroopa ning kas selle hoidmiseks piisab käiguvahetusest või vajame sootuks suunamuutust?


Foorum on ajendatud 2015. aasta märtsis avaldatud Euroopa keskkonnaseisundi ülevaatest. Selles leitakse küll, et Euroopa Liidu keskkonnapoliitika on meie ökosüsteemidele, inimeste tervisele ja heaolule viimastel aastatel palju positiivset kaasa toonud, ent vaade homsesse ja ülehomsesse päeva ei ole aga sugugi samavõrra rõõmustav – „elurikkuse kadu jätkub ning kliimamuutuste mõju suureneb“, loeme 2015. aasta Euroopa keskkonnaülevaatest.


Milline näeb meie teadmiste taustal välja maailma, Euroopa ning Eesti ja Ida-Virumaa keskkonnaseisund praegu ja tulevikus? Millised on võtmeprobleemid? Kuidas leida tasakaal majandusarengu, meie heaolu ja keskkonnale tekitatava surve vahel? Millised võimalused on jätkusuutlikuma ühiskonna poole liikumiseks ja kuidas jätkusuutlikku arengut hinnata? Need on peamised teemad, millega astuvad kuulajate ja kaasamõtlejate ette eksperdid nii ettevõtjate, teadlaste, vabaühenduste, riigi kui kohaliku omavalitsuste esindajate hulgast. Peaesinejateks on Euroopa keskkonnaagentuuri integreeritud keskkonnaanalüüsi valdkonna juht Jock Martin ja sealne ökosüsteemi hinnangute ekspert Andrus Meiner.
 

Euroopa keskkonnaülevaadet saab lugeda siin. Eestikeelne kokkuvõte on leitav siin.

Üritust tutvustav brošüür:

 

Viimati uuendatud: 25. September 2017

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.