Eesti keskkonnanäitajad

Keskkond on omavahel tihedalt seotud elustiku ja eluta looduse kogum. Keskkonda võib käsitleda ka kui tervikut, mis elusorganisme mõjutab ja ümbritseb (näiteks õhk, vesi, muld ja klimaatilised tegurid).

Keskkonnaseisundi hindamiseks on vaja tunda keskkonnategurite keerukaid vastastik- ja koosmõjusid, võttes seejuures arvesse nii eluslooduse kui ka eluta looduse tegureid.

Keskkonnaseisundit ei ole enamasti võimalik hinnata üksnes paari näitaja põhjal, vaid selleks on vaja terviklikku keskkonnanäitajate süsteemi, mis üheskoos väljendaks keskkonnaseisundit. Selle eesmärgi täitmiseks on kasutusele võetud erinevad keskkonnaindikaatorid, mis võimaldavad anda keskkonnast ja seal esinevatest seostest tervikliku ülevaate. Enamasti on keskkonnaindikaatorite süsteemid inimkesksed – inimene mõjutab keskkonda ja keskkond mõjutab inimest. Seetõttu on olulisel kohal nii keskkonnale avaldatava inimmõju jälgimine kui ka see, kuidas saastunud keskkond mõjub muu hulgas inimesele.

Viimati uuendatud: 2. November 2017

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.